poniedziałek, 20 listopada 2017

Wkrótce: warsztat "Mądrość Emocji" online !

Emocje to główne źródło świadomości.
Bez emocji nie da się przemienić ciemności w światło
ani apatii w ruch.
Carl Jung
Minęły właśnie 3 lata od mojego pierwszego warsztatu „Mądrość Emocji” i chcę się z wami podzielić wiadomością, że właśnie zacząłem prace nad kursem – szkoleniem w wersji online.
Już w grudniu powstanie wersja online o tym jak pracować z emocjami, jak ich nie tłumić a jednocześnie jak nie dać się nimi zalać czy powodować.
Moją intencją jest dotarcie do jak najszerszej i największej ilości osób, które mogłyby skorzystać z tej wiedzy.

Emocje mogą wpływać na twoje zdrowie a nawet na życie i/lub śmierć. Wiele podejść psychologicznych i szkoleń zaleca "zarządzanie emocjami", "regulowanie emocji", "wyciszanie" lub (czasem) "wzmacnianie". Często stoi za tym założenie, że emocje nie powinny kierować naszym postępowaniem, że istnieją pozytywne (pożądane) lub negatywne (niechciane) emocje, lub że to nasze myśli są źródłem emocji a sama zmiana myślenia pomoże w problemach emocjonalnych.
To nie jest wystarczające podejście. Emocje biorą się z głębi psychiki i są przede wszystkim ważnymi, płynącymi z ciała informacjami, które koniecznie trzeba brać pod uwagę.
Jeśli udaje się nam odczytać te, niewerbalne informacje i ewentualnie wprowadzić w życie, to siła danej emocji znacząco słabnie i przestaje nas przytłaczać bądź zalewać a my zyskujemy dodatkową energię i wolność wyboru.
Kurs online „Mądrość emocji” prezentuje nowe podejście uznania i szacunku dla ważnej wiedzy jaka płynie z naszej głębi oraz intuicji.
Kurs „Mądrość emocji” to szkolenie i doskonalenie się we współ-pracy z emocjami, które są źródłem informacji, energii, mocy oraz zdrowia!


15 lat praktyki terapeutycznej przekonuje mnie, że ewentualnym problemem nie są same emocje, ale opór przed ich doświadczaniem - szczególnie doświadczaniem tych uczuć, które uznajemy za nieprzyjemne czy niewygodne. Nikt nas nie uczył jak współpracować z emocjami – wręcz przeciwnie: w cywilizacji zachodniej uczymy się głównie tłumić emocje, co jest doraźnym (choć czasem potrzebnym!) rozwiązaniem na krótką metę ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz